Projekt megnevezése:

Épületenergetikai felújítások Budapest Főváros VII. ker. Erzsébetváros intézményein a KEHOP-5.2.9-16 pályázati konstrukció keretében

Projekt azonosító száma:

KEHOP-5.2.9-16-2016-00032

Kedvezményezett:

Budapest Főváros VII. ker. Erzsébetváros Önkormányzata

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege:

166 214 811 Ft

A finanszírozás típusa:

Kohéziós Alap

A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja:

2017. április 10.

A projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja:

2017. november 30.

Projekt bemutatása

EURÓPAI UNIÓS TÁMOGATÁSBÓL KORSZERŰSÍTIK ERZSÉBETVÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK TÖBB ÉPÜLETÉT

Budapest Főváros VII. ker. Erzsébetváros Önkormányzata több épületének épületenergetikai korszerűsítésére több mint 166 millió forintos európai uniós támogatást nyert, melyet a Kohéziós Alap finanszíroz.

A projekt megvalósulása során a Dózsa György út 46. szám alatti Bischitz Johanna Integrált Humán Szolgáltató Központ Idősek Bentlakásos Otthona és Átmeneti Gondozóháza és az Alsóerdősori Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium épületének korszerűsítésére került sor. A 199,456 millió forintos összköltségű beruházásnak köszönhetően Erzsébetváros Önkormányzata az épületek fenntartását költséghatékonyabban tudja majd biztosítani. A Támogatási szerződés aláírásra került, a kivitelezéssel 2017. év november végére végeztek a szakemberek, így már 2017. év végétől az európai uniós támogatásnak köszönhetően környezetbarát és gazdaságosan üzemeltethető intézményekkel gazdagodott a Kerület.

A projekt célja az épületek hőtechnikai adottságainak javítása, valamint hőveszteségeinek csökkentése. A felújítások keretében a Dózsa György úti épületen külső homlokzati hőszigetelés és a lapostetővel fedett épületrészek felújítása, az Alsó Erdősor utcai iskolaépületen külső homlokzati hőszigetelés, lapostetők felújítása, valamint az utoljára épült épületrész tetőszerkezetének hőszigetelése, fedésének felújítása és a tetőablakok cseréje valósult meg. Továbbá mindkét pályázattal érintett intézményben napelemes rendszer került kiépítésre.

A projekt hosszú távú közvetlen céljai között szerepel a működési költségek csökkentése, a magasabb komfortfokozat elérése.

Az uniós támogatásból finanszírozott korszerűsítésnek köszönhetően a létesítmények energetikai szempontú korszerűsítése az üzemeltetési, fenntartási költségek csökkenését  eredményezi, amely nemcsak a pályázónak jelent költségmegtakarítást, de a lecsökkenő energiahordozó felhasználás környezetvédelmi szempontból is előnyös. A felújításokat követően 64 kWh kapacitású megújuló, zöld energia termelő rendszer kerül kiépítésre. A felújítás eredményeként az épületek energiafelhasználása mintegy 40%-al csökkenhet. Az üvegházhatású gázok kibocsájtása 88.000 kilogrammal csökken éves szinten.

Erzsébetváros Önkormányzatának kiemelt célja, hogy a kezelésében lévő épületekben a lehető legmagasabb szintű energetikai korszerűsítéseket hajtsa végre, ezáltal biztosítva a hosszú távú hatékony fenntartást, továbbá olyan energetikai fejlesztést hajtson végre az épületeken, amelyek a beruházás mértékének megfelelően valóban képes növelni az épület energia felhasználásának hatékonyságát, ezáltal csökkenteni a működéshez szükséges pénzügyi forrásokat. 

kohezios_alap